fbpx

Isı kaybı ve rutubete son Çatılarda Isı-Ses ve
Yangın Yalıtımı
Ücretsiz keşif alın
image
Ek Yersiz Püskürtme Yalıtım

Çatınızı Bir Battaniye Gibi Örter

0,039 W/m.K ısı geçirgenlik direnci ile Yalıbor çatınızda yekpare bir ısı yalıtım örtüsü oluşturur. Rulo yalıtımların aksine ısı ve ses köprüsü riski barındırmaz.

Tek uygulama ile ısı, ses ve yangın yalıtımına sahip olun.
Doğal bileşenler sayesinde bina ömrü boyunca dayanıklıdır.
Bor katkısı dolayısıyla yangına karşı yüksek direnç sağlar.
%50'ye Varan Tasarruf

Kışın Sıcak Yazın Serin Evler

Yalıbor çatı yalıtımı evinizde termos etkisi yaratarak, yazın soğuttuğunuz kışın ısıttığınız havanın dışarı çıkmasını engeller. Evinizi yazın sıcak, kışın soğuk havalardan korur.

Isınma ve soğutma giderlerinden tasarruf
Küf, mantar ve rutubet oluşumunu engeller
Haşere ve böcekleri yapınızdan uzak tutar
image
image
Garantili uygulama

En iyi kalite, en uygun fiyata

Yalıbor olarak kaliteden asla ödün vermeden müşterilerimize bütçe dostu garantili çözümler üretiyoruz.

Çatı yalıtımında milyonlarca m2 uygulama deneyimi
Profesyonel uygulama ekibi ile kaliteli uygulama bileşenleri
Elektriksiz ortamda dahi uygulama yapabilen mobil araçlar

Isı Yalıtımından Çok Daha Fazlası

image

Püskürtme Uygulama

Yalıbor püskürtme olarak uygulanır ve uygulandığı alanda ekyeri (ısı ses köprüsü) oluşmaz.

image

Uzun Ömürlü Yalıtım

Yalıbor doğal bileşenleri sayesinde bina ömrü boyunca yalıtım özelliklerini kaybetmez.

image

Petrol türevi içermez

Selüloz yalıtımı püskürtme yalıtımlar arasında petrol türevi ve zehirli gaz içermeyen tek yalıtımdır.

Uygulama görselleri

Profesyonel ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen uygulamalardan bazıları

%100 Müşteri Memnuniyeti

Kesintisiz müşteri memnuniyeti ilkesi ve siz müşterilerimizden aldığımız destekle sektör lideri olmayı sürdürüyoruz.

Cengiz Kodalak

Güzel ürün, bor madeni nelere kadir olmaya başladı.

Engin Beri

Yaptırdım gerçekten çok memnunum, ısı yalıtımı olarak mükkemmel bir malzeme. Haşere ve rutubeti önlemesi çok hoşuma gitti.

Nihat Albayrak

Elinize kolunuza sağlık on numara olmuş. Herkese tavsiye ederim. Hem ısı yalıtımı hem genel hizmetten dolayı İzmir Yalıbor ailesine teşekkür ederim.

Sık Sorulan Sorular

Kaç cm uygulama yaptırmalıyım?

Uygulama kalınlığı uygulamanın yapılacağı bölge ve ihtiyaçlarınıza göre özel olarak belirlenmektedir. Bu kalınlıklar TSE standartları tarafından belirlenmiştir. Dilerseniz isteğinize bağlı olarak standart üstü kalınlıklarda uygulama yapılabilmektedir.

Cam yünü, taş yünü gibi yalıtımlardan farkı nedir?

Borlu Selüloz yalıtım, kesintisiz (ek yersiz) bir termal koruma örtüsü oluşturur. Püskürtme uygulaması nedeniyle, tüm boşlukları tamamen doldurur. Öte yandan taş yünü v.b tabakalar uygun şekilde oturmayabilir ve ek yerlerindeki boşluklar nedeniyle istenilen yalıtım elde edilemeyebilir. Ayrıca, selüloz yalıtım taşyünü v.b gevşek dolgu yalıtımından çok daha yoğundur ve bu da ısı ve ses geçişlerinde önemli bir azalma sağlar.

Yalıtım malzemesi seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Trapez sac yalıtımında TSE belgeli ürünler tercih ediniz. Petrol türevi barındıran yanıcı ürünlerden uzak durunuz. Bor katkılı yalıtımda kullanılan ürünün renginin gri (gazete rengi) olduğundan emin olunuz. Açık renkli ürünler ucuz ve yalıtım için uygun olmayan lifsiz kağıtlardan yapılmaktadır. Borlu yalıtımda kullanılan bileşenlerin (tutunma sağlayıcı silikat v.b) kaliteli ve doğru oranda kullanılması da çok önemlidir. Tüm bu etkenler göz önüne alındığında garantili uygulama yapan ve referans sahibi firmalarla çalışmanızda fayda vardır.

Çatı yalıtım uygulaması ne kadar sürer?

Bir uygulama ekibi ortalama 500m2 ile 1000m2 arasında bir alanı aynı gün içerisinde teslim edebilir. Aciliyet olan bölgelerde birden fazla ekiple hızlı uygulama yapılabilmektedir.

Selüloz yalıtım ile poliüretan köpüğün farkı nedir?

Poliüretan köpük ve borlu yalıtım püskürtme olarak uygulanır. Poliüretan köpüğün ısı iletkenlik değeri biraz daha düşüktür. Borlu selüloz yalıtımı yangına karşı dirençliyken, ülkemizde kullanılan poliüretan köpükler son derece yanıcıdır. Borlu yalıtım lifli yapısından dolayı nemi hapsedip daha sonra doğal yollarla salabildiğinden poliüretan köpüğe oranla çok daha iyi rutubet yalıtımı sağlamaktadır. Selüloz yalıtımı bor katkısından dolayı küf, mantar ve haşereleri yapıdan uzak tutarken daha uzun ömürlü bir yalıtım sunar. Poliüretan köpük ise kuşlar ve haşereler tarafından yenebilir. Borlu yalıtım  poliüretan köpüğe oranla çok daha bütçe dostu bir üründür.

Evimde bulunan mevcut yalıtımı söküp atmalı mıyım?

Daha fazla yalıtımın eklenmesi genel ısı yalıtım değeri üzerinde pozitif bir etkiye sahip olduğu için zorunlu değildir. Tavan arasında, keçe ürünleri söz konusu olduğunda yalıtım eskiyse veya yerine tam oturmuyorsa, eski yalıtımı çıkarmak ve borlu yalıtımla doldurmak mantıklı olabilir. Ayrıca mevcut yalıtımın üzerine yeni bir yalıtım da püskürtülebilir ve genel kaliteyi ve ısı yalıtım değerini artırabilirsiniz.

Ücretsiz Keşif Formu

Uzmanlarımızdan trapez sac yalıtımı ile ilgili telefonda veya yerinde ücretsiz keşif almak için formu doldurabilirsiniz.